Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Archiwizacja dokumentacji projektów finansowanych ze środków unijnych i innych źródeł zagranicznych

Archiwizacja dokumentacji projektów finansowanych ze środków unijnych i innych źródeł zagranicznych

Archiwizacja dokumentacji projektów finansowanych ze środków unijnych i innych źródeł zagranicznych
Zamów

Cena: 128,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Realizacja projektów finansowanych ze środków unijnych związana jest z gromadzeniem i przechowywaniem dokumentacji. Wymogi w tym zakresie muszą spełniać zarówno jednostki sektora publicznego, jak i przedsiębiorstwa prywatne. To właśnie do nich adresowana jest książka, stanowiąca użyteczny poradnik dotyczący archiwizacji niezbędnych dokumentów.

Autor w przejrzysty sposób wyjaśnia podstawowe zagadnienia związane z obiegiem i tworzeniem dokumentacji. Krok po kroku omawia kwestie dotyczące warunków przechowywania, udostępniania i niszczenia dokumentacji. Te z pozoru banalne zagadnienia w rzeczywistości – z powodu nagromadzenia unijnych i krajowych przepisów – są źródłem wielu problemów. W ich rozwiązaniu pomogą przedstawione w książce praktyczne wskazówki.

Czytelnik znajdzie w opracowaniu m.in. aktualne przepisy i dokładne porady dotyczące jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Autor wyjaśnia, jak udostępniać, niszczyć i przekazywać materiały archiwalne do archiwów państwowych. Ponadto przybliża zagadnienia związane z dokumentem elektronicznym, w tym elementy struktury, sposób postępowania oraz wymagania techniczne formatu zapisu.

Do książki dołączona jest płyta CD z przydatnymi wzorami dokumentów w edytowalnych wersjach.

Liczba stron: 202

Autor:

Andrzej Regliński - doświadczony archiwista, od 1993 roku kierownik oddziału Archiwum Państwowego. Autor licznych publikacji, regularnie prowadzi szkolenia dla administracji i firm prywatnych z zakresu postępowania z dokumentacją oraz kursy archiwalne I i II stopnia. Był wykładowcą w programie szkoleń Unii Europejskiej „Leonardo da Vinci”.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16