Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Doręczenia w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym

Doręczenia w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym

Doręczenia w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Jak skutecznie doręczać decyzje administracyjne i pisma sądowe? Kiedy można wykorzystywać w tym celu środki komunikacji elektronicznej? Co zrobić, gdy adresat odmawia przyjęcia pisma? W jaki sposób doręczyć pismo osobie, która mieszka za granicą i nie ma pełnomocnika do doręczeń w kraju?

Książka wyjaśnia zasady prawidłowego doręczania pism w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym, od czego zależy skuteczność wielu czynności procesowych. Dzięki opracowaniu uczestnicy postępowań dowiedzą się, jak doręczać pisma osobom fizycznym, jednostkom organizacyjnym, organizacjom społecznym i ich pełnomocnikom.

Na podstawie praktycznych przykładów i najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych autorzy opisują sposoby doręczeń pism w konkretnych przypadkach, takich jak m.in.:

  • nieobecność adresata,
  • niemożliwość ustalenia miejsca jego pobytu,
  • zmiana adresu,
  • niepodjęcie przesyłki w terminie.

Wyjaśniają, w jakich sytuacjach można zastosować doręczenie zastępcze, komu wręczyć wtedy pismo i czy zawsze trzeba o tym zawiadomić adresata. Podpowiadają również, kiedy pismo uważa się za doręczone, mimo że adresat faktycznie go nie otrzymał.

Liczba stron: 208

AUTORZY:

Dr hab. Wojciech Sawczyn – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracownik Biura Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Autor licznych publikacji z zakresu postępowania sądowoadministracyjnego, administracyjnego i egzekucyjnego w administracji.

Jan Szuma
– pracownik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Autor licznych publikacji z zakresu prawa oraz postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i podatkowego.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16