Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Doręczenia w postępowaniu administracyjnym

Doręczenia w postępowaniu administracyjnym

Doręczenia w postępowaniu administracyjnym
Zamów

Cena: 58,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Od prawidłowego przeprowadzenia czynności doręczania pism zależy, czy dana decyzja administracyjna wejdzie do obrotu prawnego i czy zostanie wykonana. Problematyka ta nabrała szczególnego znaczenia w świetle nowelizacji przepisów dotyczących m.in. doręczeń drogą elektroniczną oraz doręczeń do osób mających miejsce zamieszkania za granicą.

Niniejsza publikacja prezentuje pełną i praktyczną analizę problematyki doręczeń w postępowaniu administracyjnym.

Autor, korzystając z formy pytań i odpowiedzi, porusza najważniejsze kwestie w tym zakresie uregulowane w kpa i przedstawia ścieżki postępowania administracyjnego w ramach poszczególnych procedur doręczeń. Powołuje się przy tym na aktualne orzecznictwo sądowe, wskazując wyroki i fragmenty uzasadnień, które odnoszą się do analizowanych zagadnień.

W opracowaniu omówiono m.in. problematykę:

  • doręczania pism za pośrednictwem poczty i środków komunikacji elektronicznej,
  • doręczania pism osobom fizycznym i jednostkom organizacyjnym
  • odbioru pism przez osoby upoważnione.

Zaprezentowano także działania wymagane w przypadku zmiany adresu odbiorcy lub odmowy przyjęcia pisma oraz przedstawiono szczególne zasady doręczeń i możliwość zawiadomienia przez obwieszczenie.

Liczba stron: 136

Oprawa: miękka

Autor:

Artur Krzysztof Modrzejewski - doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa administracyjnego, pracownik Katedry Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16