Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Egzekucja administracyjna z nieruchomości

Egzekucja administracyjna z nieruchomości

Egzekucja administracyjna z nieruchomości
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Egzekucja z nieruchomości jest najbardziej rozbudowanym, a jednocześnie najmniej znanym i opracowanym środkiem egzekucyjnym w administracji. Choć cechuje się bardzo dużą skutecznością, jest postrzegana jako niezmiernie uciążliwa. Wynika to ze złożonej problematyki prawnej i obszernego katalogu czynności faktycznych, które się z nią wiążą.

Publikacja w przystępny sposób przedstawia wieloetapową i skomplikowaną procedurę egzekucji z nieruchomości, na którą składają się: zajęcie nieruchomości, opis i oszacowanie, licytacja wraz z przybiciem oraz przyznanie własności. Opisuje także niezbędne działania po zakończeniu egzekucji, jak np. przeprowadzenie podziału kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości.

Niniejsze opracowanie stanowi praktyczny przewodnik dla pracowników organów wierzycielskich i organów egzekucyjnych na drodze postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. Książka adresowana jest również do potencjalnych zobowiązanych, ponieważ opisuje ich sytuację procesową.

Liczba stron: 296

Autorzy:

Radosław Kujawiński - prawnik, absolwent podyplomowych studiów egzekucji administracyjnej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalista do spraw egzekucji z nieruchomości w Dziale Egzekucji Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu.

Krzysztof Sobieralski
- doktor prawa, adiunkt w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, doświadczony trener i konsultant specjalizujący się w tematyce prawa administracyjnego, wykładowca na podyplomowych studiach egzekucji administracyjnej. Autor komentarza do kpa oraz licznych artykułów na temat egzekucji administracyjnej i sądownictwa administracyjnego.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16