Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Finanse i rachunkowość sektora publicznego. Przewodnik dla niefinansistów

Finanse i rachunkowość sektora publicznego. Przewodnik dla niefinansistów

Finanse i rachunkowość sektora publicznego. Przewodnik dla niefinansistów
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Pierwsza książka o finansach publicznych dla niefinansistów, czyli wszystkich, którzy nie mają wiedzy na ten temat, a z racji pełnionych funkcji powinni ją zdobyć. Pozycja obowiązkowa zarówno dla osób zarządzających jednostkami sektora finansów publicznych, jak i tych, którzy wykorzystują w swojej pracy dane finansowe.

Przewodnik pomaga zrozumieć podstawowe terminy, takie jak: aktywa, pasywa, przychody, koszty, dochody i wydatki. Odpowiada na najważniejsze pytania z zakresu finansów i rachunkowości, w tym: jak właściwie ocenić sytuację majątkową i finansową jednostki, co należy wiedzieć o inwentaryzacji, jak korzystać z ksiąg rachunkowych i sprawozdań. Rozwiewa wątpliwości dotyczące audytu, kontroli zarządczej i budżetowania zadaniowego w sektorze publicznym.
 
Książka została napisana przystępnym, zrozumiałym dla niefinansistów językiem. Zawiera praktyczne przykłady, wskazówki, wzory sprawozdań, listy kontrolne i formularze najczęściej stosowanych dokumentów księgowych.

Liczba stron: 424

AUTOR:

Sławomir Heciak – specjalista w dziedzinie finansów publicznych, w tym rachunkowości budżetowej, budżetu zadaniowego i audytu wewnętrznego. Wieloletni pracownik administracji samorządowej w działach finansowo-księgowych. Autor książki pt.: „Budżet zadaniowy w praktyce. Planowanie, kalkulacja wydatków, ewidencja księgowa” oraz licznych artykułów w czasopismach fachowych, między innymi w miesięczniku „Finanse Publiczne”. Wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu audytu, rachunkowości i budżetu zadaniowego.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16