Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych. Przewodnik z wzorami dokumentów

Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych. Przewodnik z wzorami dokumentów

Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych. Przewodnik z wzorami dokumentów
Zamów

Cena: 128,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Inwentaryzacja aktywów i pasywów jednostek budżetowych jest wyjątkowo pracochłonnym procesem, głównie ze względu na dużą różnorodność majątku jsfp podlegającego ewidencji. Praktyczny przewodnik pomoże uniknąć najczęstszych błędów w zakresie inwentaryzacji i ułatwi właściwe jej przygotowanie, zorganizowanie, przeprowadzenie i rozliczenie.

W publikacji omówiono cele, rodzaje i przedmiot inwentaryzacji oraz terminy i częstotliwość jej przeprowadzania. Przeanalizowano trzy metody inwentaryzacji bilansowej: spis z natury, potwierdzenie salda i inwentaryzację drogą weryfikacji. Autorka wyjaśnia, w jaki sposób inwentaryzować nieruchomości użytkowane przez jsfp, kto odpowiada za przeszkolenie członków komisji inwentaryzacyjnej i na czym polega kontrola dokumentów poinwentaryzacyjnych. Podejmuje zagadnienia zawinionych i niezawinionych różnic powstałych w wyniku rozliczenia inwentaryzacji oraz odpowiedzialności pracowników jednostki za powierzony majątek.

Czytelnik dowie się, jak przeprowadzać inwentaryzację m.in. w bibliotekach publicznych, bibliotekach szkolnych i Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Niewątpliwy atut książki stanowi rozbudowana część praktyczna, na którą składają się liczne przykłady i wzory dokumentów, w tym instrukcji inwentaryzacyjnej z załącznikami, zamieszczone także na dołączonej do opracowania płycie CD.

Liczba stron: 272

AUTOR:

Stanisława Szlachta – zastępca skarbnika ds. polityki rachunkowości w urzędzie miejskim, audytor wewnętrzny sektora finansów publicznych, uznany szkoleniowiec i autorka licznych publikacji.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16