Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Metody budżetowania zadaniowego w jednostkach samorządu terytorialnego. Przewodnik

Metody budżetowania zadaniowego w jednostkach samorządu terytorialnego. Przewodnik

Metody budżetowania zadaniowego w jednostkach samorządu terytorialnego. Przewodnik
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Inna forma zapisu budżetu, z której prawie nikt nie korzysta, czy atrakcyjna alternatywa dla budżetu tradycyjnego? Skomplikowane procedury wdrożenia i niepotrzebne koszty, a może przydatne narzędzie racjonalizacji wydatków w jednostce?

Przewodnik pomaga zmienić podejście do budżetu zadaniowego, wyjaśniając, jakie korzyści płyną z jego wdrożenia w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki książce każdy odpowiedzialny za budżetowanie w jednostce pozna zasady określania celów i zadań w budżecie oraz prawidłowego doboru mierników ich realizacji. Dowie się, jak wybrać najlepszą metodę wykonania zadania, oszacować koszty i skonstruować plan wydatków w układzie zadaniowym. Uniknie błędów podczas ewidencjonowania wydatków i sporządzania sprawozdania z wykonania budżetu zadaniowego.

W przewodniku zostały wyjaśnione problematyczne kwestie dotyczące m.in.:

  • dostosowania budżetu zadaniowego do specyfiki jednostki,
  • oceny z wykorzystaniem wskaźników pracy urzędu, szkoły, placówki zdrowotnej i innych jednostek,
  • obliczania wartości i dokumentowania mierników,
  • planowania w układzie zadaniowym wynagrodzeń, wydatków rzeczowych, inwestycji, kosztów obsługi długu,
  • przełamywania barier wdrażania metod budżetowania zadaniowego.

Książka zawiera liczne przykłady mierników dla najważniejszych zadań JST i jednostek budżetowych, omówienie budżetów zadaniowych wdrożonych w konkretnych jednostkach i tabele prezentujące strukturę wydatków w JST.

Liczba stron: 364

AUTORZY:

Elżbieta Malinowska-Misiąg – dr nauk ekonomicznych, adiunkt w Instytucie Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1998–2012 pracownik naukowy w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Autorka licznych publikacji z zakresu finansów publicznych.
 
Jan Misiąg
– specjalista z zakresu zarządzania personelem, informatyk, pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajmuje się zagadnieniami udziału mieszkańców w procedurach budżetowych.
 
Wojciech Misiąg
– dr nauk ekonomicznych, prof. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, radca Prezesa NIK. W latach 1989–1994 wiceminister finansów, w latach 2011–2013 wiceprezes NIK. Specjalizuje się w zagadnieniach finansów publicznych i prognoz finansowych. Autor ponad 130 publikacji z zakresu finansów publicznych.
 
Marcin Tomalak
– pracownik NIK. Specjalizuje się w zagadnieniach finansów samorządowych i budżetowania zadaniowego. Autor wielu publikacji z zakresu finansów publicznych i polityki regionalnej.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16