Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Opłaty w prawie administracyjnym

Opłaty w prawie administracyjnym

Opłaty w prawie administracyjnym
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Pierwsze opracowanie, w którym kompleksowo omówiono temat opłat za czynności urzędowe w administracji publicznej.

Autorzy publikacji wnikliwie analizują opłaty administracyjne, zarówno te stosowane powszechnie (opłata w związku z korzystaniem z gruntów, opłata abonamentowa), jak i lokalnie (opłata miejscowa, targowa, opłata za posiadanie psa).

W książce szczegółowo opisane zostały opłaty w ochronie środowiska oraz należności związane z procedurami stosowanymi przez organy administracji publicznej w sprawach indywidualnych, w tym między innymi: opłata skarbowa, opłata za wydanie zaświadczenia czy opłaty w postępowaniu egzekucyjnym.

Czytelnik znajdzie również odpowiedzi na pytania, kogo i w jakich okolicznościach można zwolnić z obowiązku uiszczenia opłaty administracyjnej i jakie konsekwencje wywołuje nieuregulowanie należności.

Liczba stron: 424

AUTORZY:

dr Elżbieta Klat-Górska – adiunkt w Zakładzie Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Uniwersytecie Wrocławskim, wykładowca na studiach podyplomowych, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu.
 
prof. UWr dr hab. Lidia Klat-Wertelecka – profesor Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, wykładowca na studiach podyplomowych, prowadzi szkolenia dla administracji.
 
dr hab. Jerzy Korczak – adiunkt w Zakładzie Nauki Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, ekspert w sprawach samorządu terytorialnego, wykładowca na aplikacji radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
 
dr Marta Woźniak– adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, wykładowca na studiach podyplomowych, prawnik w kancelarii radców prawnych „Woźniak Hadryś Bajsarowicz”.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16