Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych – praktyczny komentarz

Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych – praktyczny komentarz

Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych – praktyczny komentarz
Zamów

Cena: 58,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Od 1 stycznia 2011 r. jednostki i zakłady budżetowe muszą dostosować swoją politykę rachunkowości w zakresie zakładowych planów kont do przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 lipca 2010 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont. Na mocy tej regulacji wprowadzono wiele zmian w planach kont jednostek: część kont usunięto, wprowadzono nowe, a niektórym z dotychczas obowiązujących zmieniono nazwy lub zastosowanie.

Opracowanie stanowi praktyczny przewodnik dotyczący planów kont jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych.

Poza komentarzem do kont ustalonych przez ustawodawcę publikacja przedstawia przykładową dekretację na każdym z kont, podstawowe zasady ujmowania operacji gospodarczych, podstawowe kategorie wyceny aktywów i pasywów, a także zasady otwierania i zamykania kont księgowych.

Publikacja adresowana jest do głównych księgowych oraz pracowników działów księgowości jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych.

Liczba stron: 152

Oprawa: miękka

Autor:

Dorota Adamek-Hyska - specjalistka w zakresie rachunkowości budżetowej. Jest wykładowcą zagadnień rachunkowych w ośrodkach edukacyjnych na terenie całej Polski. Autorka wielu artykułów w prasie branżowej, w tym w miesięczniku "Finanse Publiczne", oraz książek "Zamknięcie roku 2009 krok po kroku", "Organizacja gospodarki kasowej w jednostkach sfery budżetowej", "Koszty i wydatki w sferze budżetowej", "Ewidencja od A do Z w jednostkach sektora finansów publicznych".

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16