Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Prawo autorskie w administracji publicznej

Prawo autorskie w administracji publicznej

Prawo autorskie w administracji publicznej
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Publikacja stanowi praktyczny przewodnik po zawiłościach ustawy o prawie autorskim.

Kompleksowo przedstawia szereg istotnych aspektów prawnych związanych z organizowaniem przez jednostki sektora finansów publicznych imprez masowych, podpisywaniem umów z autorami i wykonawcami, tworzeniem utworów przez pracowników, budową stron internetowych oraz projektowaniem materiałów promocyjnych czy przygotowywaniem przetargów. Autorka opisuje także różnice między inspiracją, plagiatem a opracowaniem, omawia problematykę dotyczącą utworów anonimowych i tzw. dzieł osieroconych, porusza zagadnienie odpowiedzialności za naruszenie prawa autorskiego.


Czytelnicy znajdą w książce odpowiedzi na pytania: czy stare fotografie można wykorzystywać w działalności promocyjnej urzędu? czy wizerunek urzędnika można przedstawiać w materiałach promocyjno-informacyjnych? jak zgodnie z prawem rozpowszechniać utwory w Internecie? czy urząd może korzystać z prawa przedruku w Sieci? czy specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest chroniona przez prawo autorskie?

Opracowanie przeznaczone jest w szczególności dla pracowników działów prasowych, referatów prawnych, wydziałów zamówień publicznych oraz działów promocji i rozwoju.

Liczba stron: 264

Autor:

Mec. Monika Brzozowska - adwokat, w latach 2003-2007 asystent prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie, obecnie prowadzi własną kancelarię prawną w Warszawie i w Krakowie. Specjalizuje się w dziedzinie własności przemysłowej, prawie autorskim, prasowym i prawie mediów. Prowadzi obsługę jednostek administracji publicznej, wydawnictw, agencji reklamowych i agencji PR. Jest autorką licznych artykułów w prasie specjalistycznej oraz książek, m.in.: "Prawo prasowe w praktyce. Kazusy wraz z rozwiązaniami", "Prawo autorskie w kulturze". Wykłada na ASP w Krakowie i w szkołach artystycznych.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16