Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Ustawa o sporcie. Komentarz

Ustawa o sporcie. Komentarz

Ustawa o sporcie. Komentarz
Zamów

Cena: 148,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Obowiązująca od 16 października 2010 roku ustawa o sporcie zastąpiła dwie osobne regulacje obowiązujące w dotychczasowym stanie prawnym – ustawę o kulturze fizycznej oraz ustawę o sporcie kwalifikowanym. Uchwalenie nowego aktu prawnego wyniknęło z potrzeby ujednolicenia ustawodawstwa i uwzględnienia w nim standardów UE, jak również z konieczności dostosowania przepisów do nowoczesnych metod zarządzania podmiotami działającymi w obszarze sportu oraz uregulowania działań związanych z profesjonalizacją i komercjalizacją sportu.

Komentarz jest pierwszą w Polsce wnikliwą interpretacją nowych regulacji prawnych. Omawiając poszczególne przepisy, autorzy analizują m.in. kwestie tworzenia i struktury klubów i związków sportowych, kwalifikacji zawodowych w sporcie, bezpieczeństwa osób uprawiających sport zawodowo i amatorsko oraz zagadnienia dotyczące dopingu i korupcji.

W książce obszernie został przedstawiony również temat wspierania sportu przez jednostki samorządu terytorialnego, którym w nowej ustawie przyznano większą swobodę w zakresie finansowania sportu. Autorzy interpretują zasady dotyczące udzielania dotacji na działalność klubów sportowych czy też udzielania stypendiów i nagród, a także możliwości zakładania przez jednostki samorządu terytorialnego klubów sportowych w formie spółek kapitałowych oraz obejmowania akcji lub udziałów takich spółek.

Liczba stron: 368

Redakcja:

Michał Gniatkowski - radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Marketingu Sportu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Były Przewodniczący Wydziału Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i radca prawny tego związku. Autor publikacji dotyczących prawa i sportu (m.in. na temat charakteru prawnego ligi zawodowej, odpowiedzialności dyscyplinarnej w sporcie, finansowania sportu przez jednostki samorządu terytorialnego). Wykładowca i prelegent.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16