Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » VAT w sektorze publicznym

VAT w sektorze publicznym

VAT w sektorze publicznym
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Kwestia opodatkowania czynności wykonywanych i usług świadczonych przez jednostki sektora publicznego na gruncie ustawy o VAT w dalszym ciągu rodzi wiele kontrowersji i problemów interpretacyjnych.

W książce autor analizuje granice opodatkowania administracji publicznej. Przedstawia elementy konieczne do uznania danego podmiotu za organ władzy publicznej, co w praktyce przekłada się na traktowanie go jako podatnika VAT bądź wyłączenie z opodatkowania. Wskazuje również na prawa i obowiązki, jakie wiążą się z faktem uznania organu władzy publicznej za podatnika VAT.

Publikacja wzbogacona została o liczne przykłady praktyczne. Przedstawiono w niej czynności realizowane przez różne instytucje publiczne w kontekście podatku VAT, przywołano również aktualne stanowiska sądów administracyjnych oraz interpretacje ministra finansów.

Książka adresowana jest do pracowników jednostek sfery budżetowej, które w swojej działalności dokonują transakcji podlegających opodatkowaniu VAT lub zwolnionych z opodatkowania, oraz tych, które zajmują się weryfikacją realizacji obowiązku podatkowego w zakresie VAT.

Liczba stron: 184

Autor:

Krystian Czarny – prawnik, pracownik Izby Skarbowej, autor licznych publikacji zamieszczanych na łamach czasopism fachowych, m.in. „Jurysdykcji Podatkowej”, „Przeglądu Podatkowego”, współautor vademecum „VAT w leśnictwie i łowiectwie”, zawodowo zajmujący się podatkiem VAT.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16