Finanse publiczne

Strona główna » Polecane książki » Zarządzanie finansami placówki oświatowej. Przewodnik dla dyrektorów szkół

Zarządzanie finansami placówki oświatowej. Przewodnik dla dyrektorów szkół

 Zarządzanie finansami placówki oświatowej. Przewodnik dla dyrektorów szkół
Zamów

Cena: 128,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Poznaj zasady gospodarowania środkami publicznymi w placówce oświatowej. Dowiedz się jak uniknąć nieprawidłowości przy wyliczaniu subwencji oświatowej. Naucz się analizować koszty funkcjonowania szkoły. Zapoznaj się z procedurami kontroli finansowej oraz regułami rachunkowości jednostki.

Publikacja stanowi poradnik dyrektora placówki oświatowej – od przedszkola,  szkoły podstawowej, po liceum i inne ośrodki edukacyjne – jako kierownika jednostki sektora finansów publicznych. To praktyczny przewodnik, który w przystępny sposób omawia zagadnienia związane z gospodarką finansową szkoły, rachunkowością oraz kwestiami rozliczania wynagrodzeń pracowników szkół.

Opracowanie zawiera instrukcje dotyczące przygotowania planu finansowego szkoły, trybu i sposobu jego sporządzania, a także dokonywania zmian i ich zatwierdzania. Autor porusza również ważną kwestię dotyczącą realizacji zamówień publicznych w szkole oraz odpowiedzialności dyrektora za przygotowanie i przeprowadzenie szeregu procedur z tym związanych.

Czytelnik pozna m.in.:

  • zasady ewidencji majątku szkoły,
  • różnice pomiędzy sprawozdaniem finansowym, a budżetowym,
  • terminy przekazywania odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych,
  • zakres odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Książka została napisana przystępnym, zrozumiałym językiem, a zamieszczone w niej liczne przykłady oraz wzory dokumentów stanowią dodatkową pomoc w codziennej pracy dyrektorów szkół i osób odpowiedzialnych za finanse w placówkach oświatowych.

Liczba stron: 276

AUTOR:

Dorota Gnacik – praktyk w dziedzinie zarządzania finansami publicznymi w oświacie z wieloletnim doświadczeniem. Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, członek Komisji Edukacji Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej. Wykładowca zagadnień związanych z finansami publicznymi w edukacji na terenie całej Polski.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16